Leasing

poradnik opłat

1. W czym pomocny jest leasing?

Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą z całą pewnością pojęcie leasingu nie jest obce. Pytanie, które jednak często się nasuwa brzmi: jakie sprzęty właściwie można wziąć w leasing? Odpowiedź na nie jest dość obszerna.

Oficjalnie w leasing możemy wziąć praktycznie wszystko, co jest nam niezbędne do prowadzenia biznesu. Mogą to być nie tylko samochody służbowe najróżniejszych marek, ale również specjalistyczne sprzęty niezbędne do wykonywania pracy w każdej dziedzinie, w zależności od branży w jakiej działamy.

Istnieje jednak kilka kwestii, które mogą wykluczyć dla nas możliwość wzięcia tego rodzaju kredytu. Przykładowo, często trudno jest znaleźć firmę leasingową, która obsługuje skomplikowane transakcje. Przez słowo skomplikowane rozumiemy takie transakcje, które dotyczą rzadko spotykanych sprzętów i specjalistycznych maszyn, które stosuje się w nielicznych branżach. Dla firm leasingowych ważne jest bowiem, by kredytowane sprzęty były łatwo zbywalne, czyli by było na nie duże zapotrzebowanie na rynku oraz takie, które nie podlegają amortyzacji zbyt szybko.

Z tego powodu firmy leasingowe podzieliły się i obsługują różne segmenty rynku. Przykładowo możemy znaleźć firmy zajmujące się leasingiem sprzętów rolniczych, medycznych, czy tylko samochodów. Znalezienie firmy, która obsługuje bardziej ryzykowne lub rzadsze branże może być trudne ale oczywiście nie jest niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.