Leasing

poradnik opłat

4. Ubezpieczenie przy umowie leasingowej

Jeśli zdecydujemy się wziąć leasing na samochód musimy liczyć się z koniecznością ubezpieczenia go. Firmy leasingowe nakładają zawsze taki obowiązek na leasingobiorcę. Co więcej należy pamiętać, że w tym przypadku konieczne jest wzięcie całego pakietu ubezpieczeń, czyli OC, AC oraz NW.

Wszystkie ubezpieczenia nie są tanie, jednak podpisując umowę leasingową z jakąkolwiek firmą możemy liczyć na ciekawe oferty pakietowe w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Firmy takie negocjują stawki, dzięki czemu mogą zaproponować swoim klientom atrakcyjne warunki ubezpieczeń.

Istnieje kilka plusów podpisania umowy ubezpieczenia wraz z umową leasingową. Zwykle wynegocjowane przez firmy leasingowe pakiety ubezpieczeń zawierają bogaty zakres ochrony, nawet w przypadku kradzieży lub uszkodzenia pojazdu. Dzięki temu mamy też pewność, że w przypadku uszkodzenia, wszelkie szkody zostaną naprawione przy pomocy oryginalnych części do danego auta, a nie za pomocą tańszych zamienników. Ta opcja jest zwykle dość kosztowna i traktowana jako dodatkowa przez firmy ubezpieczeniowe.

Co więcej przy podpisywaniu umowy leasingowej wraz z pakietem ubezpieczeń możliwe jest rozłożenie wszystkich płatności na raty lub wliczenia kosztu ubezpieczenia do raty leasingu. To spore ułatwienie, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o opłaceniu dodatkowego rachunku raz w miesiącu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.