Leasing

poradnik opłat

Czy budynek lub działkę można wziąć w leasing?

Coraz bardziej popularne w Polsce staje się leasingowanie nieruchomości lub gruntów. Do tej pory ta forma wypożyczania nie była u nas powszechna. Jednak dla wielu przedsiębiorców jest to duże ułatwienie.

Leasing nieruchomości to praktycznie to samo co ich dzierżawa lub najem. Właściciel danego budynku lub działki przekazuje je w zamian za opłacanie miesięcznych opłat leasingowych. Jedyną różnicą pomiędzy najmem a leasingiem jest w tym wypadku prawo, jakie przysługuje osobie, która podnajmuje obiekt do wykupienia nieruchomości po zakończeniu umowy. Wynajmujący jest zobowiązany do zawarcia takiego punktu w umowie jednak klient nie ma obowiązku zakupienia tej nieruchomości po określonym w umowie czasie. Jeśli więc zrzeknie się tego prawa, właściciel będzie nadal miał możliwość wynajmowania nieruchomości lub jej odsprzedania.

Dzięki rozłożeniu płatności na raty leasingowe za daną nieruchomość przedsiębiorcy mają możliwość przedłużenia sobie procesu decyzyjnego dotyczącego danego obiektu. Nieraz bowiem zdarzały się sytuacje, w których przedsiębiorcy zadłużali się na zakup budynków firmowych, po czym okazywało się, że firma nie przetrwała na rynku nawet do czasu spłaty zobowiązania. Zostawali więc z koniecznością ogłoszenia upadłości i z długami. Leasing jest więc dużym udogodnieniem pod tym względem dla każdego przedsiębiorcy.

www.interpretacja.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.