Leasing

poradnik opłat

Dzierżawa sprzętów firmowych – regulacje prawne

https://adwokat-moszczynska.pl/

Dzięki umowie leasingowej przedsiębiorcy mają możliwość wydzierżawienia lub wypożyczenia sprzętów, takich jak maszyny przemysłowe lub samochody, za niewielką opłatą miesięczną i wstępną od leasingodawcy. Leasingodawca to firma, która udostępnia maszynę, czyli jest jej właścicielem.

Dobrze jednak wiedzieć jakie są regulacje prawne związane z podpisaniem umowy leasingowej. W Polsce za tego typu porozumienia między stronami odpowiadają przepisy kodeksu cywilnego. Tam znajdziemy wszelkie zapisy dotyczące rodzajów leasingu, możliwości zawierania umowy, czasu jej trwania, czy wysokości opłat.

Najważniejszą kwestią podczas zawierania umowy leasingowej jest upewnienie się, że osoba, która udostępnia sprzęt jest jego właścicielem. Istotny jest również fakt, że tego typu umowa może dotyczyć jedynie konkretnych przedmiotów, a w żadnym wypadku usług. Umowa zawierana jest na określony czas i dodatkowo można w niej zawrzeć informację, co dzieje się ze sprzętem po okresie leasingowania. Może on zostać wykupiony przez leasingobiorcę lub zwrócony właścicielowi po wcześniejszym sprawdzeniu jego stanu i zużycia. Dobrze pamiętać, że taka forma rozliczenia jest dla przedsiębiorców najbardziej opłacalna również z powodu możliwości odliczenia podatku VAT. W przypadku wątpliwości prawnych warto sięgnąć porady specjalisty np, adwokat Rzeszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.