Leasing

poradnik opłat

Jaka jest różnica pomiędzy leasingiem, a kredytem samochodowym?

www.gbauto.com.pl

Każdy, kto decyduje się na zakup nowego samochodu stoi przed wyborem, czy zapłacić za niego z własnych środków, wziąć auto w leasing czy zaciągnąć kredyt samochodowy. Wątpliwości często rozwiewają się same, zwłaszcza jeśli nie stać nas na zakup pojazdu za gotówkę. Poza tym możliwość leasingu dotyczy przede wszystkim osób posiadających zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wielu osobom pozostaje więc jedynie skorzystanie z opcji kredytu na samochód.

Są jednak i tacy, którzy mimo posiadanych środków i zarejestrowanej firmy, zastanawiają się nad różnicami pomiędzy kredytem a leasingiem.

Podstawowa różnicą jest okres zaciągnięcia kredytu. W przypadku leasingu wynosi on ok. 5 lat, co jest okresem co najmniej o połowę krótszym niż w przypadku kredytu. Faktem jest jednak, że po obliczeniu spłacanych przez lata odsetek kredyt samochodowy będzie kosztował nas więcej. Minusem leasingu jest jednak fakt, że nie możemy wziąć konkretnej kwoty, a jedynie taką, jaką określi leasingodawca. Ponadto nie może być ona niższa niż realna wartość „wypożyczanego” pojazdu. Kredyt natomiast możemy zaciągnąć na dowolną kwotę. Jeśli w przypadku leasingu chcielibyśmy stać się właścicielami pojazdu po spłacaniu rat, musimy dopilnować, by odpowiednie zapisy znalazły się w umowie leasingowej. Bez takiego zapisu po spłaceniu należności na rzecz leasingodawcy samochód pozostanie jego własnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.