2. Terminowość w opłacaniu zobowiązań

Jak powszechnie wiadomo, każdy, kto zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązań w firmie pośredniczącej, pożyczającej pieniądze, takiej jak różnego rodzaju banki powinien terminowo opłacać poszczególne raty kredytu, zgodnie z terminarzem ich spłat dostarczanym przez pożyczkodawcę. Takie zasady dotyczą zarówno kredytów konsumenckich, jak i firmowych, czyli powszechnie znanych przedsiębiorcom leasingów. Co jednak dzieje się ze zobowiązaniem, kiedy nie dotrzymamy terminu spłaty pożyczki lub raty leasingu?

W przypadku kredytów konsumenckich naliczane są zw

czytaj dalej

Pośrednicy leasingowi i kredytowi

Na Polskim rynku bardzo szybko przybywa firm zajmujących się pośrednictwem leasingowym, doradztwem kredytowym, a także brokerów czy agentów ubezpieczeniowych. Wynikać to może z faktu, że coraz więcej firm i konsumentów musi korzystać z pomocy banków przy pobieraniu pożyczek na prowadzenia działalności, zakup samochodów czy nieruchomości.

Kiedy najlepiej udać się do pośrednika?

czytaj dalej

Jaka jest różnica pomiędzy leasingiem, a kredytem samochodowym?

Każdy, kto decyduje się na zakup nowego samochodu stoi przed wyborem, czy zapłacić za niego z własnych środków, wziąć auto w leasing czy zaciągnąć kredyt samochodowy. Wątpliwości często rozwiewają się same, zwłaszcza jeśli nie stać nas na zakup pojazdu za gotówkę. Poza tym możliwość leasingu dotyczy przede wszystkim osób posiadających zarejestrowaną działalność gospodarczą. Wielu osobom pozostaje więc jedynie skorzystanie z opcji kredytu na samochód.

czytaj dalej