2. Terminowość w opłacaniu zobowiązań

Jak powszechnie wiadomo, każdy, kto zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązań w firmie pośredniczącej, pożyczającej pieniądze, takiej jak różnego rodzaju banki powinien terminowo opłacać poszczególne raty kredytu, zgodnie z terminarzem ich spłat dostarczanym przez pożyczkodawcę. Takie zasady dotyczą zarówno kredytów konsumenckich, jak i firmowych, czyli powszechnie znanych przedsiębiorcom leasingów. Co jednak dzieje się ze zobowiązaniem, kiedy nie dotrzymamy terminu spłaty pożyczki lub raty leasingu?

W przypadku kredytów konsumenckich naliczane są zw

czytaj dalej

1. W czym pomocny jest leasing?

Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą z całą pewnością pojęcie leasingu nie jest obce. Pytanie, które jednak często się nasuwa brzmi: jakie sprzęty właściwie można wziąć w leasing? Odpowiedź na nie jest dość obszerna.

Oficjalnie w leasing możemy wziąć praktycznie wszystko, co jest nam niezbędne do prowadzenia biznesu. Mogą to być nie tylko samochody służbowe najróżniejszych marek, ale również specjalistyczne sprzęty niezbędne do wykonywania pracy w każdej dziedzinie, w zależności od branży w jakiej działamy.

czytaj dalej

Pośrednicy leasingowi i kredytowi

Na Polskim rynku bardzo szybko przybywa firm zajmujących się pośrednictwem leasingowym, doradztwem kredytowym, a także brokerów czy agentów ubezpieczeniowych. Wynikać to może z faktu, że coraz więcej firm i konsumentów musi korzystać z pomocy banków przy pobieraniu pożyczek na prowadzenia działalności, zakup samochodów czy nieruchomości.

Kiedy najlepiej udać się do pośrednika?

czytaj dalej

Zakup samochodu firmowego

W większości firm, w których na co dzień wykorzystuje się transport samochodowy konieczny jest zakup nowych pojazdów. Przykład ten dotyczy nie tylko firm transportowych, ale również takich, które zatrudniają przedstawicieli handlowych. Jak jednak wiadomo koszty zakupu nowych aut są niezwykle wysokie, a samochody bardzo szybko się eksploatują. Co więc pozostaje właścicielom firm?

czytaj dalej

Kto jest kim w umowie leasingowej

Umowa leasingowa zawierana może być pomiędzy dwoma lub większą liczbą podmiotów, w zależności od tego czy zawieramy go bezpośrednio, czy z pomocą wyspecjalizowanej firmy leasingowej. Co powinniśmy więc wpisać do umowy w miejscu przeznaczonym na określenie podmiotów takiego porozumienia?

Po pierwsze ustalamy kto jest leasingodawcą. Jest nim osoba lub firma, która udostępnia nam lub inaczej wydzierżawia dany produkt, na przykład może to być samochód

czytaj dalej

Rodzaje umów leasingowych

Dla przedsiębiorcy, który zdecyduje się na podpisanie umowy leasingowej ważny jest nie tylko okres, na jaki zawarta jest umowa, ale również wysokość i czas opłacania rat leasingowych. Równie istotną kwestią jest rodzaj leasingu, który zawsze powinien być określony w podpisywanej umowie.

Istnieje kilka rodzajów leasingu. Pierwszym z nich jest leasing bezpośredni. Polega on na tym, że umowa zawierana jest bezpośrednio przez leasingodawcę i leasingobiorcę, czyli

czytaj dalej