Leasing

poradnik opłat

Zakup samochodu firmowego

www.kuc-koch.pl

W większości firm, w których na co dzień wykorzystuje się transport samochodowy konieczny jest zakup nowych pojazdów. Przykład ten dotyczy nie tylko firm transportowych, ale również takich, które zatrudniają przedstawicieli handlowych. Jak jednak wiadomo koszty zakupu nowych aut są niezwykle wysokie, a samochody bardzo szybko się eksploatują. Co więc pozostaje właścicielom firm?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być leasing. Jest to stosunek cywilnoprawny, polegający na wypożyczeniu lub wydzierżawieniu pojazdu od leasingodawcy. Dzięki takiej formie właściciel firmy może pozwolić sobie na zakup większej ilości pojazdów, ponieważ wymagany wkład własny jest stosunkowo niewielki. Na mocy leasingu, osoba kupująca zobowiązuje się płacić miesięczne raty za wydzierżawienie auta przez określony w umowie okres czasu. Raty te są zwykle mniejsze i opłacane znacznie krócej niż w przypadku zwykłego kredytu konsumenckiego, co jest dodatkowym plusem takiej umowy. Bardzo często po okresie leasingowania samochód można wykupić za niską kwotę lub oddać leasingodawcy i wziąć w leasing nowy. Właściciele firm muszą także przewidzieć dodatkowe koszty, do których należeć może autolaweta pruszków.

Z takiego rozwiązania korzysta większość firm w naszym kraju. Za granicą natomiast, z leasingu korzystają nie tylko firmy, ale również osoby prywatne. Opcja ta dotyczy nie tylko samochodów ale również maszyn przemysłowych, skuterów czy innych sprzętów.

www.hutartzine.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

leasing.bankowo.org.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.